- מתכוניישן - https://matkonation.com -

משק לוי….מאת דניה

אתמול לקחתי את אביתר, הבן שלי בן השנתיים ליום כיף עם אמא, ולאן הולכים עם אמא? לג'מבורי? לגן חיות? לא ממש! נסענו למשק לוי בתלמי יחיאל. אביתר אכל עגבניות ישר מהחממה, נסע על טרקטור והתפלש בבוץ בין ערוגת הכרוב והברוקולי – היה כיף!!! האמת היא שזהו הביקור השני שלי במשק אלא שהפעם קיבלתי סיור מיוחד מאיתן – המפעיל הראשי ואחראי על כל נושא ההדברה (קיבלתי הסברים מפורטים על הדברות).

אז הנה מה שסיפר לי איתן: המשק שהוקם על ידי נעמי לוי בשנות השמונים, נמצא בתלמי יחיאל שזה ליד צומת מלאכי (דרום הארץ -יחסית לת"א, כן….) ומייצא עגבניות שרי לאירופה. חוץ מעגבניות, המשק מתמחה בגידולים של אננס, אספרגוס, אפונה סינית (קניתי לעצמי מיד!) ושעועית תאילנדית. ויש גם גינת ירק לא גדולה שמספקת ירקות טריים לירקניה שנפתחה לפני כחמש שנים על ידי רוני, הבת של נעמי. הכי כיף להגיע למשק ביום שישי כי אז רוני מכינה מגוון של מאכלים מתוצרת המשק וכל אחד יכול לטעום וגם לקבל מתכון חינם, כן חינם…

יש להם אתר http://www.mesheklevy.co.il/ [1]  בו אפשר לקרוא על המקום ולהזמין דרכו ירקות.

אם שאלתם את עצמכם אם הירקות אורגניים, אז לא, הם לא מוגדרים אורגניים והאמת היא שמה שבאמת חשוב לדעתי (וכפי שגם אמר לי איתן) הוא לקנות ירקות ממגדל אחראי. במשק לוי הם מחויבים להדברה ע"פ תקנים אירופאים מחמירים ומפחיתים ריסוס עד כמה שניתן. פגשתי באופן אישי כמה מחומרי ההדברה הביולוגיים של המשק (שהם כל מיני חרקים למי שלא הבין) דרך זכוכית המגדלת של איתן ומאוד התרשמתי מהעבודה שהם עושים.

חזרתי הביתה עם ארגז מלא ירקות טריים וטעימים – לסיפתח הכנתי ברוקולי ואפונה סינית מוקפצים בווק, אח"כ פרסתי דק דק את שורש הסלרי הענק שקניתי, וע"פ המלצה של איתן סחטתי מעליו מיץ לימון בלבד וזריתי מלח גס, יצא מדהים. כמה פשוט ככה טעים. יש לי מקרר מלא בירקות וראש מלא במתכונים.

אז הנה גיליתי לכם מקום קסום ומעורר השראה קולינרית. מקווה מאוד שתבקרו שם ותכתבו לי על כך.