- מתכוניישן - https://matkonation.com -

ספר חדש- "הכול על האש"

דלורית צלויה

אני זוכרת בבירור את הפגישה הראשונה שלנו לקראת צילומי ספר הגריל של דרור פילץ. דיאנה ואני הגענו אל דרור יחד עם רחל פן (הוצאת פן) [1], קבענו להיפגש אצלו בבית ולדבר על רשימת המתכונים אבל מהר מאוד הוא הוביל אותנו אל גן העדן הפרטי שלו- מטע אבוקדו שמשמש את דרור לסדנאות אוכל שמתמחות בגריל ועישון בשרים [2].

כשדרור מדבר על אוכל הוא מדבר מתוך תשוקה אדירה וידע שאין להרבה אנשים בארץ. במטע האבוקדו יש לדרור מכולה מלאה באוצרות. אוסף סכינים עצום, אוסף כלים שדיאנה ממש התעלפה ממנו ומקררים מלאים במוצרי מזווה שדרור מכין לבד. אחרי סיבוב קצר הסתכלנו אחת על השנייה והנהנו בהתרגשות, יאללה, מתי מתחילים לצלם???

סלקים צלויים עם שמנת חמוצה ושום קונפי

ימי הצילום התקיימו במטע והתחילו תמיד עם כוס תה נענע ועוגיות. מהשלב הזה צילמנו, סגננו, טעמנו ולמדנו המון מדרור. דרור מצידו לא הפסיק לקצוץ, לערבב, לטעום ולהתלהב וחומרי הגלם ומעושר הדברים שאפשר לעשות על הגריל. אני חייבת להודות שבסביבות אחת בצהריים, השעה שאנשים בד"כ רעבים, אני סגרתי את הבסטה. לא יכולתי יותר, אפילו לא לטעום. ככה זה כשמתחילים את הבוקר עם  קבב רומני.

דרור במטע אבוקדו

סלט חצילים רומני

אחד הדברים שדיאנה ואני הכי אהבנו בצילומי הספר, זה דווקא את העושר הצמחוני והמנות שמלוות את הבשרים הקלאסיים שכולנו מכינים. ברוסקטות עם עגבניות ושום, סלק צלוי על הגריל עם שמנת חמוצה ושום קונפי, צלחת אנטיפסטי ענקית ועוד המון רעיונות שהם לאו דווקא המנה העיקרית.

פלטת אנטיפסטי

מבחר מנות ללא בשר

בפוסט הזה החלטנו להביא לכם מבחר צילומים שרק מלהסתכל עליהם לומדים מה אפשר לעשות על גריל, אפילו לא צריך מתכון מסודר. אבל אם אהבתם את מה שראיתם כאן אתם מוזמנים להכנס לאתר אוכל טוב של מאקו [3] שם ריכזו כמה ממתכוני הדגל של הספר או כמובן לרכוש אותו בחנויות.

מנות קלאסיות- דגים על הרגיל, , צלעות טלה, המבורגר ונקניקיות צ'וריסו

זה ספר שאנחנו מאוד גאות בו, הוא משלב את אהבת כולנו לאוכל טוב, אירוח לא רשמי וההנאה של הבישול בטבע. אני חייבת לזרוק כאן מילה של פרגון לדקל מהסטודיו לעיצוב "מיכל ודקל" [4] שקיבל ממני המון המון צילומים ועשה בהם סדר, שלף את הטובים ביותר וחיבר אותם יחד בהמון חוכמה, שאפו, עשית לנו כבוד. תודה.

שפונדרה ברוטב ברביקיו