- מתכוניישן - https://matkonation.com -

Top 5 -המתוקים האהובים ביותר של מתכוניישן

כבר הרבה זמן אנחנו רוצות לרכז את חמשת המתכונים הטובים ביותר שפרסמנו בבלוג מאז הקמתו. עכשיו שדניה בחופשת לידה זו הזדמנות להסתכל קצת אחורה ולרכז עבורכם כמה מהמתכונים האהובים.

במקום ראשון ללא מתחרים צמודים נמצאת עוגת הגזר המושלמת [1]. מאז שהיא פורסמה בפברואר 2010 היא מככבת במילות החיפוש בבלוג ובתגובות הנלהבות. בלי שציפינו היא הכוכבת הבלתי מעורערת שלנו!!

במקום שני מככבת עוגת שמרים קינמון וסוכר חום [2]. לכאורה אין בה משהוא מיוחד, רק לכאורה. באנגלית העוגה נקראת Pull Apart Bread וכשמה כן היא. פרוסות צמודות שנאפות יחד ויוצרות מרקמים שונים. פריכות בקצוות ורכות אלוהית במרכז העוגה. הסיבה שאנחנו כל כך אוהבות אותה נובעת מהשילוב של טעמים קלאסים (אפילו קצת בנאליים) עם מבנה ייחודי ומקורי.

במקום השלישי נמצאת אהובתה הנצחית של דניה- עוגת תמרים [3]. עוגה שהיא קונצנזוס. 10 דקות עבודה והתוצאה- עשירה, לחה ובאופן מפתיע לא עתירה בחמאה (רק 60 גר'!!). היא הבחירה הקבועה לבחושה של שבת או כשצריך להכין עוגה מהירה בלי מרכיבים אקזוטיים. העוגה הזאת כל כך טובה שאפשר לומר שהיא סלב- התפרסמה אצל קרין גורן ב"סודות מתוקים" (עם שינויים קלים) ואצל שי לי אנג'ל בספר "חגים".

;

במקום רביעי- עוגיות שוקולד צ'יפס [4]. עוגיות קלאסיות עם אלפי מתכונים ברשת. לכל אחד יש את המתכון שלו, אנחנו מזמינות אתכם לאמץ את שלנו. העוגיות יוצאות פריכות בשוליים ורכות במרכזן. הקפידו להשתמש בשוקולד מריר אמיתי ולא בפיצפוצי שוקולד, זה עושה את כל ההבדל.

במקום החמישי המכובד לאוהבי השוקולד, לרגישים לגלוטן למקפידים בפסח ובעצם לכל מי שאוהב מתוקים- עוגת שוקולד ללא קמח [5]. עוגה עשירה מאוד שקשה להפסיק ליישר. אנחנו אוהבות להגיש אותה בארוחות שחיתות חגיגיות עם מעט קצפת לא ממותקת. מושלם!!