- מתכוניישן - https://matkonation.com -

ממטבחה של אמא ב"חופשת לידה"

מאת: דניה ויינר

עד לפני חודש וחצי עודד ואני היינו מתענגים על העובדה שאפשר להתנהל עם הבנים במצב של "שגר ושכח". עכשיו שוב חזרנו אחורה בזמן. הליליות מקוטעים והבקרים מרגישים כאילו בכלל לא ישנו, הימים מלאים בסימני שאלה לגבי סיבות לבכי – גזים? עייפות? רעב? קקי? מה? מה?

אני יודעת שזה שווה את זה, אני יודעת שהשנה הראשונה היא הקשה מכולן, הייתי שם כבר פעמיים ואני יודעת שכשהילדים גדלים שוכחים את הקשיים אבל עכשיו, הכל יושב אצלנו תחת ההגדרה- "לא קל".

השבועות האחרונים היו מורכבים מימים רגועים יחסית כשהתינוק ישן ומפרצי בלגן עם שלושה ילדים שבוכים בו זמנית. אני מנסה לא לחשוב על זה אבל, אני יודעת שמה שצפוי לי בימים הקרובים (כשהקייטנות נגמרות), עד לתחילת שנת הלימודים יהיה עוד הרבה יותר קשה!! אני מודה, אני פוחדת!

גם בימים הרגועים, זמן לעצמי הפך להיות מצרך שאינו קיים כמעט, בזמן שהתינוק ישן אני מצליחה להתגנב לפייסבוק, לענות למיילים ולבסוף נזכרת שאולי כדאי שאני גם אוכל משהו לצהריים. בשלב הזה, ברור לי שאני לא מתחילה ממש לבשל לעצמי משהו אמיתי כי הוא יכול להתעורר בכל רגע וכל מה שנותר לי לעשות זה לארגן לעצמי איזה סנדביץ'. זה נשמע עלוב, אני יודעת אבל אל תרחמו עלי, מי שמכיר אותי ואת הבלוג יודע שאני לא אחת שפשוט תתקע פרוסת גבינה צהובה בפיתה ותקרא לזה סנדביץ' (ככה בעלי עושה בכל בוקר). אצלי הסנדביץ' חייב להיות מושקע גם אם יש לי בדיוק 10 דקות לארוחת צהריים. ההשקעה לא מחייבת מזווה ממרחים מתוחכם או מוצרים שקשה להשיג. מושקע זה אומר שאני משקיעה מחשבה, ומנסה לגוון עם המעט שיש לי בימים אלה במקרר.

סנדביץ' צהריים כבר הפך אצלי לטקס יומי, זה נותן לי תחושה טובה, שאני משקיעה בעצמי, תחושה שאני עדיין, למרות העייפות והמחסור בזמן עושה משהוא קטן לעצמי שמזכיר לי ימים רגועים יותר.

 מה זה אומר להשקיע בסנדביץ'?

  1. לחם- אני דואגת שתמיד יהיה לי בפריזר לחם מהמאפיה השכונתית שלי מרגוזה. בד"כ אני אבחר את השיפון 70% או צרפתי עם זיתים אבל יש להם מבחר מעולה של לחמים ואני משתדלת לגוון.
  2. ממרח- אני מחזיקה בבית חרדל, מיונז ולפעמים פסטו או טפנד אבל גם גבינת ריקוטה מתאימה, אפילו גבינה לבנה פשוטה הולכת נפלא עם ביצה.
  3. לב הסנדביץ'- אני אוהבת לגוון בתחום הביצים, חביתות עם תוספות, עין מושקעת או ביצה קשה וחצילים.
  4. ירק- כל סנדביץ' צריך ירק, פרוסות עגבניה, חסה, ארוגולה, מלפפונים חמוצים או אפילו ירקות קלויים אם יש במקרר.
  5. הטאצ' הסופי- מלח גס, קצת לימון, וזילוף עדין של שמן זית. זה הרגע שבו אני מרגישה קצת פלצנית, כולה סנדביץ' ביתי אבל זה עושה את כל ההבדל.

אז אני מקווה שאתם סולחים לי שאין לי מתכון אמיתי להביא לכם הפעם, יש לי נסיבות מקלות, כשהתינוק בידיים הצלחנו לפחות לעשות קצת צילומים.

בשבוע הבא אני מבטיחה שכבר נחזור עם מתכונים אמיתיים!!!

 אז מה בתמונה?

סנדביץ' סביח– פיתה מרובעת שנכנסה לטוסטר לדקה, חצילים בתנור או מטוגנים, ביצה קשה, טחינה ומעל הכל לימון ופטרוזיליה.

סנדביץ' חביתה-לחם שיפון 70%, חביתה עם זוקיני מגורד ומעט גבינה בולגרית, פרוסות עגבנייה, עלי ארוגולה וכמובן מלח, שמן זית וקצת לימון.

סנדביץ' עין– לחם זיתים שנצלה בטוסטר, גבינת ריקוטה, ביצת עין עם פטריות ובצל ירוק שערבבתי רק בתוך החלבון. אני אוהבת לסגור את הסנדביץ' הזה ולתת לחלמון להיספג בפרוסה העליונה!