- מתכוניישן - https://matkonation.com -

סלט מנגו וליים

מאת: דיאנה לינדר

מאז שאני ילדה יש לי אובססיה לליים. אחת הבעיות הגדולות מבחינתי של לגור בישראל הייתה העובדה שאי אפשר היה להשיג ליים בארץ הרבה מאוד שנים. כשחושבים על זה, לא ברור מה הסיבה שליים לא תפס בארץ כמו שאר פירות ההדר. מה שבטוח זה שאי אפשר לתרץ את המחסור בבעיה של מזג אוויר חם שדומה למקסיקו ותאילנד. בשנים האחרונות, אולי מאז שעובדים תאילנדים הגיעו לעבוד בארץ התחילו להופיע בשווקים אריזות קטנות עם הפרי המיוחל ולי ירדה סיבה נוספת מהרשימה של "למה קשה לי בישראל".

בכל שנה, למשך מספר שבועות במהלך הקיץ, אני מצליחה ללקט לי מאגר של ליים משווקי אוכל או ירקנים מובחרים. השנה הסתבר לי, שיש לי מקור שיוכל לספק לי ליים מתי שארצה (במחיר שווה לכל נפש- חינם).

לדניה יש עץ ליים בגינה.

יש כל כך הרבה דברים שאני אוהבת אצל דניה אבל השנה, אחרי תגלית העץ אני אוהבת אותה אפילו קצת יותר.

הסלט הנה הוא בעצם אוסף של קיץ בצלחת. עגבניות אדומות ועסיסיות שמלאות בטעם של שמש, מנגו ישר מהעץ של השכנה, ליים טרי מהעץ של דניה כמובן וגבינת פטה קרה (מהמכולת…). אני רואה את הסלט הזה כדה- קונסטרוקציה של סלסה קייצית עם טוויסט ים תיכוני. אני אוהבת לאכול אותו עם לחם רך וטרי ובסוף לספוג את כל הטעמים שנשארו בצלחת.

אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו  בשביל להציג לכם את המעצבת שעבדה איתנו על העיצוב המחודש של הבלוג. יעל פרולוב [1] היא מעצבת גרפית, בוגרת בצלאל וחברה טובה. יעל עבדה איתנו על בניית שפה אחידה לבלוג משלב כותרת ועד לטקסטים שמופיעים בצד.לרגל חשיפת העיצוב החדש ביקשנו מיעל להשתלב גם בצילומים של המתכון לסלט מנגו. דניה ואני מאוד אוהבות לשלב גרפיקה וצילום אך למרות כישרונותינו הרבים בתחום זה אנחנו די אבודות ולכן העבודה עם יעל הייתה כל כך כיפית בתקווה גם התחלה של שיתופי פעולה רבים.

אגב…יש לנו עמוד פייסבוק [2] חדש בו תוכלו לראות קצת מאחורי הקלעים של ימי צילום שלנו, מתכונים שאנחנו מכינות שלא נכנסים לבלוג, שיתופי פעולה וסתם אנקדוטות מעניינות. מוזמנים לאהוב אותנו…

כמה דברים לפני שמתחילים:

–          הכמויות של הסלט מתאימות ל 2 אנשים, כמובן שאפשר להגדיל אותו לכמות שמתאימה למשפחה או אירוח. מה שחשוב הוא לסדר את הסלט על צלחת גדולה בשכבה אחת.

–          אם אתם לא מוצאים ליים, אפשר כמובן להשתמש גם בלימונים אבל גם לימונים טובים קשה להשיג בימינו אז כבר עדיף להשקיע בקניית ליים, אפשר למצא אותם בשוק האיכרים (או ליצור קשר עם דניה והיא תביא לכם …J).

–          אני השתמשתי בפטה הפופולארית היום- פטה המאירי. השקעתי 53 שקלים בקופסא!! בטח אתם שואלים אם זה שווה…יש שיגידו שכן, כמוני ויש שיגידו שנפלתי על הראש, כמו בעלי.

–          זה סלט שקם ונופל על איכות המרכיבים שלו, הוא פשוט להרכבה אבל האתגר נמצא באיסוף של החומרים הטובים ביותר אפילו עד רמת העגבנייה והפלפל החריף.

המתכון נמצא בצילום למעלה….אני בטוחה שתצליחו לפענח איך עושים אותו…