- מתכוניישן - https://matkonation.com -

מזל פריזאי

בבוקר חורף שמשי, ישבנו דיאנה ואני בקפה השכונתי ביפו בפגישת עבודה שאחריה החלטנו, אנחנו נוסעות לפריז, העילה- יריד ספרי בישול עולמי. במשך חודשיים היה לי תאריך יעד, אור בקצה שגרת החיים. לפני שבוע חזרנו, המקרונים שקנינו לפני הטיסה עוד הצליחו להותיר טעם פריזאי מתוק  אך הזמן שלנו בפריז כבר הרגיש כל כך רחוק, החיים כאן לא חיכו שנתאושש, חזרתי להיות אמא ברגע שפתחתי את הדלת והבנים קפצו עלי בשמחה.

לפני הנסיעה ניסנו לקבל החלטות על מסעדות שרצינו לבקר בהן, אני באופן אישי הרגשתי שאני טובעת בים של מידע, המלצות וביקורות ולא הצלחתי לקבל שום החלטה. המזל הוא שדיאנה תפסה יוזמה ובמשך חמשת ימי הטיול ניהלה את התחום הקולינרי והובילה אותנו בין סמטאות העיר, ותעלות המטרו למקומות המומלצים ביותר.

עכשיו, במרחק של שבוע אני יכולה לומר שהיו שתי מסעדות שהשאירו עלי את הרושם הגדול ביותר. לשתיהן הגענו ממש במקרה בזכות מה שקראנו במהלך החופשה- המזל הפריזאי שלנו. הראשונה, ממוקמת במרכז פריז ממש ליד מוזיאון הלובר, מסעדת שף שצריך להזמין בה מקום שבועות מראש במחיר שאינו שווה לכל נפש. השנייה, באזור צ'יינה טאון מסעדה אסיאתיית זולה, ממש זולה. שתי המסעדות הן ההפך הגמור אחת מהשנייה, שתי חוויות אוכל עוצמתיות ושונות בתכלית.

 "Spring is a prix fixe menu of what we like to eat.  It is a very personal exploration of french cooking.  It is what happens when the market meets our appetite. The menu changes weekly, sometimes more often.  We are cooks, waiters, and wine enthusiasts:  all trying to provide a good time"

את הטקסט הזה העתקתי מתוך האתר שלהם כי הוא מסביר בדיוק את רוח המסעדה. אנחנו לא הזמנו מקום מספיק זמן מראש אבל דיאנה החליטה שזו המסעדה שהיא רוצה ללכת אליה ולכן היא "ניג'סה" להם במייל כמה פעמים לפנות אלינו אם במקרה מישהו מבטל בערב או בצהריים. במזל פריזאי נהדר, הם שלחו לנו מייל ביום שהגענו לפריז שהתפנה מקום ויש לנו חצי שעה להודיע להם אם אנחנו באים. באותו הרגע התקשרנו לשריין, באים בטח באים!

האוכל בספרינג הוא אינטרפרטציות מודרניות על אוכל צרפתי קלאסי ומאוד עונתי, כל מנה שקיבלנו לשולחן הגיעה עם הסבר על מקורות חומרי הגלם ולא היה גבול לעושר הטעמים שחווינו. אני באופן אישי אהבתי שזו לא מסעדה צרפתית מעונבת, המטבח פתוח לסועדים, הצוות צעיר והמקום מעוצב בסגנון מודרני. היינו שלושה ושילמנו כ 100€ לאדם כולל יין.  אחרי הארוחה ביקשנו שישלחו לנו את התפריט היום והנה כמה דוגמאות למנות שאכלנו:

* מרק קונסומה עדין של ירקות ותפוחי אדמה מעושנים

* סקאלופס עם וניגרט תפוחים וסלט עדין של ירקוים טריים

* נתח של טלה עם זיתי קלמטה, יוגורט כבשים ופירה של סלרי

*קינוח של גלידת וניל עם מרנג ופסיפלורה, טראט שוקולד מריר ופרוסות אננס וליצ'י עם גרידת ליים

Spring- 6 Rue Bailleul, 75001 Paris

+33 1 45 96 05 72

http://www.springparis.fr/ [1]

 

המקום השני שהשאיר חותם הוא ההפך הגמור מספרינג וגם אליו הגענו במקרה. ביום האחרון שלנו בעיר דיאנה פנטזה על סטייק וצ'יפס במסעדה קטנה בשם Le Severo שלא הייתה קרובה לשום מקום שהיינו בו. החלטנו שאנחנו עושות את המאמץ ונוסעות 45 דקות במטרו רק בשבילה. הגענו ב 14:07 ומסתבר שהם מקבלים סועדים רק עד השעה 14:00 למרות שהם פתוחים עד 14:30. לא עזרו התחנונים שלנו, העובדה שבאנו במיוחד ושמחר אנחנו כבר לא בפריז, נפנפו אותנו. לאחר שהתאוששנו מהדחייה החלטנו לנסוע לפגוש את אח שלי בדירה החדשה שלו שממוקמת בצ'יינה טאון. גווענו ברעב ובדרך לשם דיאנה התחילה לחפש לנו מקומות מומלצים באזור. אחרי נסיעת מטרו ומונית הגענו למסעדה בשעה 15:00, שעה שלא ממש אוכלים בה בפריז, המסעדות ברובן היו ריקות ואני כבר נכנסתי למצב רוח עויין. ברגע שנכנסו והסתכלנו במנות של אחרים נרגעתי, הבנו שיש כאן שוב מזל פריזאי. המסעדה אינה יפה או נעימה במיוחד אבל אהבתי את הסגנון הפועלים שלה, לא חיפשנו עיצוב, היינו רעבות! הזמנתי מרק פו ודיאנה הזמינה מרק עם כיסונים ממולאים בשרימפס, אח"כ מרוב התלהבות הזמנו גם דים סם, לחמניות באו, ספרינג רולס, מנת טייק אווי לאח שלי וקינוח טפיוקה. הכל אבל הכל היה מושלם!!! אני בטוחה שכל מנה שהיינו מזמינות הייתה הצלחה, לצערי כבר לא היה לי יותר מקום לדחוף כלום. אני חולמת שיהיה מקום כזה בארץ, פשוט, אותנטי, טעים וזול (חוץ מהבית התאילנדי כמובן). על כל החבילה הזו שילמנו פחות מ 50€!!

*לא הסתובבתי עם מצלמה באותו היום ואין לי צילומים כלל….צילמתי בראש ובזה לצערי לא אוכל לשתף אתכם.

Tricotin- 15 Avenue de Choisy, 75013 Paris

+33 1 45 84 74 44